Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže žáků - Informace rodičům
44. ročník našeho sportovně-šachového tábora
Doksy 10.-22.7. 2021
Přihlášení, propozice, vše v odkaze
www.tabor.sachyusti.cz  
Zatím je od MZ, že s testy tábory/soutředění proběhnou.
(Jakými a jak nemá smysl nyní řešit, mnohokrát se změní) 
 Garance 100% vratky peněz, když nepůjde konat, ale i při nemoci či karantény táborníka/ce.
  Zatím 54 z 60 až 64 míst

Krajské soustředění 21.-29.8.   Tornův Mlýn u Úštěka, přihlášky do 11.6.
 --------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------- 
  Velký úspěch na MČR žáků - titulní stránka www.sachyusti.cz 
 
Aktualizace 1.7.

 
24.7. Chomutov KP v rapid (rychlejším) šachu
(rapid = tempo 20 min + 5 sec/t)
Všechny kategorie (14): KP HD 20,18,16,14,12,10,8
Ročníky: 2001-02, 03-04, 05-06, 07-08, 09-10,11-12, 13 a ml. 
Účast otevřená, registrovaní v klubech. 
Postup na MČR (vítěz každé kategie žáků - 11.-12.9. do Prahy, hotel Don Govanni )

Sraz na hl. vl. nádraží 7:35,
sebou velkou sváču, pití, boty na přezutí a boty obleč. na hřiště v areálu DDM.
Hradíme spol. cestu vlakem, každý vklad dle propozic 80 Kč.

  
 
 -----------------------

Aktualizace 8.6. 6:00
Tréninky 8.-11.6. a následné akce. 
  
úterý 17:00 on-line u Michala Slivy 
a pátek 15:40 na gotomeetingu u Adama Polanského

středa 16:15 živý trénink v DDM pro všechny skupiny
středa 17:00 živý trénink v DDM pro extraligovou/ligovou skupinu 
 
 Krajský přebor 19.-20.6. Chomutov
Přihlašovací formulář našeho klubu
hlaste se pouze jím, pořadateli posíláme hromadně
Kategorie: 2012 a ml., 2010-11, 2008-09, 2006-07
 Přihlašujte se se výhradně naším formulářem s uvedením vlastní dopravy 
či vlakové výpravy - formulář 9.6. večer bude vložen ZDE
 Propozice
Materiál bereme hromadně,můžete nabídnout jeho dovoz v přihlášce, jedete-li samostatně.
 
 
  Přejeme našemu týmu hodně uspěchů na MČR družstev mladších žáků
11.-13.6. v Praze.
  Mezi 28 finalisty z 14 krajů jsou nasazeni podle ela jako 22.
Nasazení    naše sestava  Hraje se 9 kol za 2,5 dne.
 
 
 
 
--------dřívější zprávy---------------------------- 

Plán pátek 28.5. - neděle 6.6. 

Zítra v pátek fotbal+šachy na stadioně mládeže, Skorotická 1. 
(já budu na začátku, střídá mne Michal Sliva)
Přijďte všichni ze všech skupin kdo můžete, si zasportovat.

V sobotu 7:45 sraz na nádraží jede náš tým na KP ml. žáků družstev do Chomutova
Nominovaní obdrželi podrobný email

V sobotu a neděli již nebudou krajské on-line turnaje, zájem byl už malý a Šimon Peroutka (děkujeme dorostenci za všechny turnaje) má již jiné programy.
V neděli 17:30 jsme na on-line turnaj 10min+2sec/t zváni od kamarádů z Klatov (kdo chce, bez omezení věku) 6 kol asi do 19:40 h. Do skupiny a tam turnaje: https://lichess.org/team/sk-sokol-klatovy

V úterý 1.6. přejeme vše nej... ke svátku dětí

V úterý a pátek tréninky na meetincích u Michala Slivy a Adama Polanského

Ve středu máte opět na výběr.
Trénink v DDM s Pavlem Chrzem a Honzou Tomanem 16:15-18:00
nebo trénink na gotomeetingu /balin u Dana Balína

Extraligové a ligové skupině napíšu o trénincích zítra,
v každém případě extraliga se hraje v Liberci v sobotu 5.6. a 6.6. v neděli doma v DDM hostíme 
Říčany a Unichess Praha. Dohrávka s DP Praha asi v pátek vpodvečer u nás 11.6.

A v neděli 6.6. opět on-line turnaj 10 min+2sec pořádaný z Klatov

    Užijte dalších dní, konečně ve škole, na hřištích, šachách i dalších zážitcích,

 
 -------------- předchozí program května-----------------------
 
 
úterý gotomeeting u Michala Slivy

středa
a) buď v DDM  16:10-16:15 u vchodu
 (Balín D. a Chrz P., vystřídá Řeháček J.)
Níže formulář čestného prohl., který bude i u vstupu do DDM k podpisu zák. zástupc.  

b) nebo Jan Toman 16:30 na meetingu /toman
 
Extraligová a ligová v DDM, tentokrát od 17.h. 
 
 pátek 16:20-16:30 na stadioně DDM fobal+šachy 
 
První turnaj Krajský přebor družstev mladších žáků (2009 a ml.).
29.5. Chomutov, ve středu upřesníme sraz, dopravu. Napíši.

Zájemci: Mikulka M., Šťastný V., Losenická A., Zischka V., Šulc R., Krucký K., Řeháček J.   
 Vedoucí výpravy: Michal Sliva 730609206.

https://www.ukss.cz/sites/default/files/ProposiceKPDMZ2021b.pdf (pomalu z kraj. stránek nabíhá, ale naběhne)

  Sraz v místě 9:30, kdo jede sám, jinak bude sraz spol. výpravy v Ústí (upřesnění středa).
Sebou velkou sváču, velkou lahev pití, přezůvky do DDM, boty, obleč, na fotbal, v areálu  DDM je hříště.  

Čestné prohlášení o testu či samotestu (72 h.), formulář našeho DDM. 
 
 
 Fotbaly+šachy na stadioně v květnu,
Skorotická 1, Stadion DDM, hřiště s umělou trávou. 

V pátek (během dne) bude ZDE doplněn formulář čestného prohlášení.
O víkendu do 9.5. budou ZDE doplněny časy sobot 15. a 22.5. 

 úterý 11.5., středa 19.5., pátek 28.5.
vždy 16:30 - 18:00 (sraz 16:20-16:30 - brána se zamyká-odemyká-zamyká)
 Soboty: 15.5. a 22.5. od 16:30 do 18:00 (kdo bude chtít do 18:30 o sobotách)
 Pokud možno buďte včas, kdyžtak od brány zavojte telef. trenérovi, co má den na starost:
úterý 11.5. Chrz 602139998
sobota 15.5. Sliva 730609206
středa 19.5. Toman 776209954 
sobota 22.5. Sliva 730609206 
pátek  27.5. Polanský Adam
 
 Podmínkou v DDM i na fotbal je
 čestné prohlášení - vytiskněte nebo bude u vstupu k podpisu  zákonného zástupce o negativním antigenním testu, ne starší 72 hodin. 
 
 
-----z 6.5.-------------------- 
 
a) zápas s Bohemkou v neděli 9.5.
b) šachy+fotbal na stadioně mládeže v květnu
c) On-line turnaje soboty 8.5.
d) Živé turnaje (zrušené i plánované)
Aktualizace termínů: květen + červen + červenec + srpen
 
--------------------------------------------------------------------- 
Spartak Ústí - Bohemians Praha 
neděle 9.5. (ročník 2004 a mladší)
 50 minut + 20 sec./tah.
Soutěž družstev každý hraje se skoro stejně silným soupeřem.
Pořadí šachovnice dle výkonnosti
1 partie, pokud dohrajete do 45 minut, je odveta.
Pokud později dohrajete, můžete si dát odvetu při zájmu obou. 
 
  Registrujte se do čtvrtka 24:00
Odkaz na klub na chess.com ŠK Spartak  Ústí je zde:
 
https://www.chess.com/club/sk-spartak-usti-nad-labem  
  A pak 9.5. 16:00-16:59 - Join - přidat se /prezentovat se  

 9.5. v neděli vstupte od 16:40 - https://gotomeet.me/sachy/toman
Porada, technické pomoc, kapitánuje Jan Toman
 
-------------------------------------------------------------------
 On-line turnaje soboty 8.5.:
Sobota 15:00 - krajký turnaj mládeže: https://lichess.org/team/ukss
Sobota 18:00 - otevřený republikový turnaj
od velmistrů až po hráče bez Ela (přes 200 hráčů cca): 
https://lichess.org/swiss/CifvEoNx 
nejprv do skupiny: https://lichess.org/team/rp-sachy
------------------------------------------------------------------ 

(Nebo, že v posledních 90 dnech prodělal/a covid a nemusí se testovat).
   WC v provozu. Nesmí být šatny a sprchy.
Sebou: Vhodné boty na umělou trávu, pití a na šachy či po fotbale mikinu či budnu. 
----------------------------------- 

  Zrušené a plánované "živé" turnaje

29.-30.5.
Ruší se (bohužel) MČR družstev starších žáků
slavné "Zaječice" u Chrudimi, turnaj hraný od roku 1963 vyjma
roku 2020 a nyní 2021.

22.-23.5. a 5.-6.6.
Dohrávky extraligy a ligy mládeže, náš Á a B tým, který odehrál 1.-3. kolo v říjnu.
Zatím zrušeno není, plánujte si čas na tyto víkendy
Víte, kdo jste hrál na v říjnu  extraligu (u Budějovic)  a 1. ligu (v DDM Ústí a v Teplicích), tak ti samí hráči/ky:
Možná oba termíny budou, možná jen červnový a bude se hledat další potom, možná bude zrušeno.  Plánujte si čas na stanovené termíny, při zrušení se hned dovíte.
 
11.-13.6. v Praze
MČR družstev ml. žáků 2009 a ml.
Plus předtím krajské kvalifikace.  
To je zatím s otazníkem. 
 
19.-20.6. 
Krajské přebory - nejdůležitější postupová soutěž jednotlivců
Ročníky 2006-07, 2008-09, 2010-11, 2012-13 a 2014 a ml.
Otevřená účast. Předpokládá se, že se odehraje, místo: Chomutov. 
O postup na podzimní MČech 
  
21.-27.6. finálové MČR Kouty nD
- postupy z loňska a na základě ela
Od nás: Dan Werner, Filip Dolenský, Eliška Jirotová, Martin Mikulka a náhradník+open Franta Mrkvan.   
 
10.7.-22.7.
Naše soustředění viz nahoře podrobnosti.

29.7. středa - 2.8. neděle.
V Teplicích Krajský přebor do 18, 20, let, mužů, žen.
Středa - neděle 2 kola denně, vážné dlouhé partie.
Je v plánu a věří se, že se uskuteční. Na www.ukss.cz budu propozice  
 
21.-29.8. (so až neděle)
 Krajské soustředění Tornův Mlýn u Úštěka
Propozice 7.5. na www.ukss.cz  
 
 
 Dále se bude hledat termín na KP rapid jednotlivců. 
 
 -------------------------------------------------------------------------------------
 
---------------------------------------------------------------------------------------  
 Ze dne 9.4. 2022

 
 
tréninky stále na gotomeetingu 12.-16.4.

shrnutí možností on-line víkendu 10.-11.4.

15:00 sobota - krajský turnaj pro mládež 2002 a ml., 7 kol, 2,5 h, 15 úč. bývá

https://lichess.org/swiss/R7IQ0MDr

18:00 sobota - republikový blesk. turnaj (asi 200 účastníků bývá), 3 hodiny, 11 kol.

pro zkušenější mládež, bez omezení věku: https://lichess.org/swiss/kT5mxVdz

17:30 neděle  - krajský turnaj bleskový šach, třeba jako příprava na krajský přebor,

bez omezení věku

opravuji, krajský přebor v bleskovém šachu bez omez. věku bude až 16.4. v pátek 18:00

 
    Ústí plus okolí vers Reykjavík + region 1:2
Hrálo celkem asi 80 žáků.
   
  V odveě byli úspěšnější pro změnu Islanďani 2:1, vyhráli nejmladší a střední kategorii, naši tu nejstarší.
 
Výsledky:
 
 
 
 
----------------------------
 
 
Info z pondělí 5.4. 14:00
(psala teď a zve k zápasu velmistryně Lenka Ptáčníková z Islandu)
 
 Čtvrtek 9.4.  opět Ústí s Reykjavíkem (cca 16.-17.hodina začátek)
Další info zde 7.4. do 21.hodin 
 
 
 Turnajové, tréninkové možnosti na Velikonoce 


Tréninkové a online turnajové možnosti během svátků 
 
a) Neprve výsledky -
  - Velikonoční soutěž při 4 trénincích před Velikonoci
   - Mládež, Ústí n.L. - Reykjavík 30.3.
b) Turnaje o Velikonocích
c) Tréninkové možnosti o Velikonocích - samostatný trénink
 

Velikonoční soutěž žáků o tréninkcích
 Skupiny trenérů (proklikem jména je tabulka):
 
Adam Polanský aktualizace po pátku 26.3.    - konečné výsledky mírně pokročilí, pátek
Pavel Chrz - aktualizace po středě 31.3.  - konečné výsledky začátečníci, středa
Jan Toman aktualizace po středě 31.3 .   -  konečné výsledky - pokročilí, středa
Dan Balín aktualizace po středě 31.3.  -  konečné výsledky - mírně pokročilí, středa 
 
Ústí n.L. - Reykjavík, týmové hodnocení 3 kategorií  2:1
startovalo 77 žáků, z toho 27 od nás a 50 z Islandu.
 Počítali se nejlepší 4 z každé kategorie. 

Naši zvítězili ve skupině starších žáků a nejmladších žáků, přátelé z Islandu v kat. mladších žáků. Do soutěže týmů se sčítali výsledky jednotlivců (4 za kategorii).
 
 
 b) Turnaje (3.-4.4.): Otevřené

sobota -  15:00 Krajský turnaj mládeže  2002 a mladší, rapid (u Šimona Peroutky)
sobota - 18:00 Republikový turnaj ,  (u Šachy Robert Cvek a Petr Koutný)  
neděle - 17:30 Krajský bleskový turnaj  (u Šimona Peroutky)  
neděle  -  16:00 Sp. Ústí    republikový turnaj družstev  a poslední kolo, pouze pro hráče, kteří již hrají, možno však sledovat, 10 našich se účastní.    
 
 c) Samostatný trénink:


Nové stránky (původní body i hesla přihlášení zůstaly
 Learning Chess  (pro všechny skupiny, lekce od začátetečníků po velmisty)

 Přihlašujte se vpravo nahoře (ostré přihlášení - načítají se pak body, plná verse - ne ta zdarma - multilicenci uhradil šach. svaz ČR pro všechny své členy)
 Přihlašovací jméno: 
 @CZ1024 (např: JiriNovak@CZ1024) heslo: emailem 

Kombinace - pro všechny úrovně  : (bílé kolečko, bílý na tahu, černé kolečko, černý na tahu - čílo body = obtížnost)

      Tréninkové video pro 
všechny skupiny -  krásy šachové hry 
od velmistra Martina Petra -   (Martin Petr velice hezky vypráví, mnoho let moderoval v ČT4 pořad "V šachu"). 

            Tréninkové videa - pro skupiny - pokročilých, výběrové mladších, ligová skupina (i dospělé)

Video od velmistra Petra Neumanna - propočet variant  

Z dílny Cvek + Koutný ("šachy Robert a Petr"): 

Hrajete Svešnikova? pozor na Jf5,  28 minut od Roberta Cveka   

Dračí varianta  od Petra Koutného, 28 minut 

Najdorf s Vg1  od Petra Koutného, 28 minut  

 Další materiály průběžně u velmistra R. Cveka na https://www.sachycvek.cz/